My Weblog: kutahya web tasarim umraniye elektrikci uskudar elektrikci umraniye elektrikci istanbul elektrikci satis egitimi cekmekoy elektrikci uskudar kornis montaj umraniye kornis montaj atasehir elektrikci beykoz elektrikci

Спорт

Дирекция „Младежки дейности“ и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) при Община Бургас стартираха съвместна дейност – „Свободата на движение – промяна отвътре навън“. Тази практика включва всичко от съзнателно дишане до разтягане и движение в унисон с момента и емоцията. Тази практика прочиства и зарежда съзнанието и тялото, като ги обединява в едно.

Необходимо е удобно облекло за движение и спорт.

Добре дошли са всички – малки и големи!

Кога? – всяка събота от 10:30 ч.

Къде? – ОУ „Княз Борис I“ – спортен салон.

„Свободата на движение“ е подкрепящ фактор в работата на обществените възпитатели на МКБППМН, които имат нелеката задача да работят с деца с противообществени прояви и деца от проблемни семейства.  Тази практика им помага да се освободят от натрупаното напрежение, което подобрява комуникацията им с децата, със семействата им, както и в личен план.

Ако желаете, можете и да потичате с младата музикална звезда по „Богориди“

С „Бургас плува“ продължава програмата „Активни и здрави“ на Община Бургас,  координирана от Гергана Брънзова. Събитието ще се проведе на 31 март в „Парк Арена ОЗК“ от 11.00 часа. Специален гост ще е  хип-хоп и R’n’B изпълнителя VenZy.

Програмата на събитието включва запознаване и демонстрации на основните стилове на плуване, игра на водна топка, забавни интерактивни игри, водени от треньори и състезатели по плуване.

Елате със семейството си!

Нека бъдем активни и здрави!

Потвърдилите участие ще имат възможността да се включат в демонстративните и забавни мачове, в които всеки е победител, защото споделя радостта си и емоцията си към играта.

Набираме и Екип Доброволци, които да подпомагат организацията!

Тези от вас, които изявят желание да станат част от Екип Доброволец, могат да се регистрират тук: http://bit.ly/burgas-pluva-dobrovolci
Заедно сме по-добри!

По-късно, в 16.00 часа хип-хоп идолът VenZy ще изпее някои от най- големите си хитове на  откритата малка сцена до часовника, част от инициативата  „БулевАрт“ на Община Бургас. В 16.20 часа рапърът ще поведе кратък крос, в който могат да се включат всички желаещи, до открита сцена „Охлюва“ в Морската градина, където концертът ще продължи.

На 23-ти Март, в гр. Волос, Гърция, се проведе 7-мото Балканско Първенство по Карате Киокушин за деца, юноши, девойки, мъже, жени и ветерани.

В състезанието взеха участие около 180 състезатели съответно от Гърция, Турция, Румъния, Сърбия, Черна гора и България.

Отборът на БКА – ИКО България взе участие в Първенството с десет състезатели, съпроводени от Световните Шампиони- Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова, които бяха рефери на Първенството.

Българските карате извоюваха следните призови места:

Борислав Борисов – СК“КИОКУШИН СИЛИСТРА“- 1-во място, мъже до 90 кг;
Живко Желев – СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас- 1-во място, ветерани над 90 кг;
Събина Жекова – СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас – 1-во място, жени до 55 кг;
Валентин Желев – СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас – 1-во място, ката ЮСВ;

Ния Петрова -СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас – 2-ро място, ката и 2-ро място кумите девойки;
Надежда Захариева – СК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ – 2-ро място, жени до 65 кг;
Димитър Педжуров – СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас- 2-ро място, ветерани над 90 кг;
Александър Атанасов – СК“КИОКУШИН СИЛИСТРА“ – 2-ро място, мъже над 90 кг;

Валентин Желев – СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас – 3-то място ЮСВ;
Дилян Иванов – СК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ – 3-то място, мъже до 80 кг;
Кирил Боев – СК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ – 3-то място, мъже до 90 кг;

Следващо предизвикателство за част от възпитаниците на Шихан Костов е Международното Първенство за деца, юноши и девойки, и Световно Първенство за мъже и жени, които ще се проведат в края на месец Април, в Токио, Япония.

Кубрат Пулев дебютира с победа в мач от галавечерта в Коста Меса. Кобрата нокаутира румънеца Богдан Дину в седмия рунд, въпреки че в четвъртия беше в много тежко положение. Тогава съперникът отвори аркада на българина.

Мачът започна по-добре за Пулев, който имаше предимство на ринга в първите два рунда. Българинът беше по-активният боксьор. Дину обаче обърна ситуацията след това. Румънецът дори отвори аркада над лявото око на Кобрата с хубав десен прав.

Съперникът на българина имаше предимство в третия и четвъртия рунд. След това Кобрата не само изравни играта в мача, но и взе преимущество на ринга в петата и шестата част.

В седмия рунд Кубрат Пулев прати съперника си в нокдаун, но съдията прецени, че е имало нарушение на правилата от страна на българския боксьор. Заради това беше отнета точка от актива на родния боец. Тук можеше наказанието дори да е по-тежко и Пулев да бъде дисквалифициран, но до това не се стигна.

Още преди края на този рунд Дину отново беше на пода. Този път нокдаунът беше чист и съдията отброи по правилата. Румънецът успя да се изправи и да продължи, но това не това не трая дълго.

Богдан Дину се озова на земята за трети път само 11 секунди преди края на седмия рунд, не успя да продължи и това се оказа финалната точка на мача. Това е 27-а победа за Кубрат Пулев на професионалния ринг и 14-а след нокаут.

Източник: Блиц

Снимка: thefotosgratis.eu

Григор Димитров стартира с отлична победа на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями. Българинът отвя испанския ветеран Фелисиано Лопес с 6:1, 6:3 и се класира в третия кръг.

Това беше първи мач на Димитров след загубата му от американеца Франсис Тиафоу на 1/8-финалите на Аустрелиън Оупън през януари. 27-годишният българин игра отлично при завръщането на корта, показвайки добра форма. Димитров зарадва българите, които го подкрепиха на корта в Маями.

След днешната победа Григор поведе на 37-годишния Лопес с 4:2 успеха в мачовете им до момента.

Следващият съперник на нашето момче ще бъде Джордан Томпсън. Австралиецът успя да елиминира Карен Хачанов. 24-годишният Томпсън и Григор досега не са се срещали. Австралиецът в момента е на 77-ото място в световната ранглиста./blitz.bg

monitor.bg

Тервел Пулев продължава без загуба на професионалния ринг. Българският боксьор записа 13-а поредна победа, след като се наложи по точки над Мич Уилямс след шест рунда на ринга в Коста Меса (Калифорния), пише Блиц.

Съдиите взеха единодушно решение за успех на Пулев. Техните карти показаха предимство за българина 59:54, 57:56, 58:55. Неудобният противник вероятно е причината и за изключително трудния успех на Тервел, който едва за втори път не успя да нокаутира съперник при професионалистите.

В началото Тервел Пулев бе по-предпазлив и началните три рунда бяха равностойни. В четвъртия се българинът получи наказателна точка за два удара при спряна игра. Това обаче само стимулира бронзовия олимпийски медалист, който след това доминираше на ринга.

Това бе първи двубой за Тервел под ръководството на новия му треньор Кени Адамс, а след победата той продължава изкачването си в йерархията на полутежка категория./blitz.bg

indiatoday.intoday.in

Ясен е часът за първия сблъсък на Григор Димитров в Мастърс 1000 турнира в Маями. Както е известно, българинът ще започне надпреварата срещу испанеца Фелисиано Лопес, който си осигури мач с хасковлията след победа в първия кръг над Беноа Пер с 2:1 сета.

Началният час на двубоя е не преди 19:30 наше време, като той ще бъде излъчен на живо по MAX Sport 1.

До момента двамата са се срещали 5 пъти помежду си, като Димитров има аванс от 3:2 победи.

Припомняме, че това ще бъде първи турнир за родния тенисист от Аустрелиън Оупън насам, след като той пропусна няколко надпревари заради контузия.

Източник: blitz.bg

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха като домакини Левски София с 3:0 (26:24, 25:20, 25:21) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала „Младост“, пише BGvolleyball.com.

Така шампионите стартираха с чист успех в серията, в която се играе до две победи от три мача. Реваншът е в София, на 23 март (събота) от 18:30 ч, като мачът ще се играе в зала „Христо Ботев“.

Двата съперника започнаха много мотивирано, като в първия гейм играта бе равностойна игра докрай. Все пак домакините показаха повече устойчивост, като в най-важния момент запазиха повече хладнокръвие и устояха на атаките на сините, като затвориха първия гейм с 26:24, а  с това взеха психологическо предимство.

То се изрази във втората част, в която левскарите оказваха ефективна съпротива до равенството 18:18. След това Нефтохимик дръпна с две поредни точки, а това бе преломният момент в гейма. До края бургазлии бяха водещи и затвориха гейма с разлика.

В третата част отпорът на Левски бе до равенството 11:11 след което Нефтохимик отново наложи волята си. Бургазлии отново направиха точкова серия и поведоха с 14:11 До кроя на гейма те не изпуснаха инициативата и затвориха мача с чиста победа.

Реализатор за победата на Нефтохимик бе Николай Учиков с 22 точки. Георги Петров добави 13 точки (1 блок).

За Левски най-резултатен бе Гордън Люцканов с 12 точки (1 ас).

Нефтохимик: Георги Братоев, Николай Учиков, Ален Джорджевич, Георги Братоев, Илия Петков, Георги Къртев – Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Николай Желязков

На провелото се в град Пловдив „Държавно Първенство“ по фехтовка за деца до 11 и 13 години, младите бургаски мускетари показаха завидни умения и себераздаване, като завоюваха редица призови класирания.

При най-малките Никола Миланов – „Корсар“, спечели златния медал, а при момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева – „Маркели“, влезе в челната осмица.

При момичетата до 13 години три от състезателките на „Корсар“ – Бургас намериха място в осмицата: Даниела Петкова спечели сребърен медал, Кристина Бандрамалиева взе бронза, а Жаклин Македонова остана на крачка от почетната стълбичка, заемайки 5-то място. Виктор Китенов спечели 3-то място при момчетата, а Иван Колев влезе в първите осем.

В отборната надпревара за момичета до 13 години, първият отбор на „Корсар“, в състав Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева и Жаклин Македонова, спечели сребърните медали, отстъпвайки на финала на друг представител на Фехтовална академия „Етрополски“ – отбора на „Свечников“ – София. При момчетата първият отбор на „Корсар“, в състава Виктор Китенов, Иван Колев и Боян Димитров, завоюва бронзовите медали.

За отбелязване е и петото място на младия отбор на ФК „Несебър“ в конкуренцията на 17 отбора от цялата страна.

Още снимки

Ватерполистите на треньора Петър Йонов се класираха сред най-силните три клуба в България

Младият отбор на „Черноморец” защити второто място от турнира за Купа България по водна топка – мъже. За втора поредна година бургаският клуб се класира и игра на финал. Пред родна публика на басейна в „Парк Арена ОЗК” бургаските ватерполисти
триумфираха със сребърните медали.

Радостта за СКВТ „Черноморец” беше двойна. Паралелно с турнира за мъже, на басейна в „Меден рудник” се проведе турнирът за жени. В надпреварата момичетата на треньора Петър Йонов също станаха носителки на Купа. Те спечелиха бронза, като на първо място завърши „Ботев 2000”, а втори е „Локомотив НН”. Четвъртото място зае „КПС Варна”.

Мъжкият отбор на „Черноморец” беше единственият тим в турнира, който спечели и четирите си мача в група „Б”. След убедителни победи над „Нептун” с 14:5, „Комодор” с 11:8, „Черно море” с 10:6 и ЦСКА с 10:7, бургазлии оглавиха класирането с пълен актив от 12 точки и заслужено стигнаха до финал. В другия поток „КПС Варна” детронира носителя на Купа България „Локомотив НН”.

За съжаление и много неочаквано във финалния двубой от турнира „черноморци” не успяха да покажат играта, която предложиха в мачовете от груповата фаза. И двата отбора бяха абсолютно равностойни, но в завършващите удари шансът беше на страната на „КПС Варна”. „Черноморец” удари пет греди, а вратарят на съперника спаси всичко възможно. Варненци спечелиха трофея на страната със 7:1 /2:0, 2:0, 2:0, 1:1/, а за втора поредна година „Черноморец” ликува с Купата за второто място.

„Финалът не се получи като резултат, но като игра, да. Играхме срещу сериозен съперник, но имахме малшанс ударите ни да отиват в гредите и вратаря. През целия турнир отборът игра на ниво, излизаше от тежки ситуации и от изоставащи в резултата обръщахме съперника и побеждавахме убедително. В този мач нещата не се получиха. Не бяхме достатъчно концентрирани. Не влязоха головите положения, които създадохме. Може би младите играчи трябваше да вземат инициативата, а не да се доверят на рутинираните в отбора. Въпреки загубата съм доволен от представянето на отбора ни”, коментира старши треньорът на „Черноморец” Петър Йонов.

„Имахме много късмет. „Черноморец” е силен отбор. Изиграхме един мъжки мач, но просто ние имахме шанс. Целта ни е да вземем държавните титли при юношите и медал при мъжете,” каза треньорът на победителите Найден Найденов.

„Играем с по-малки състезатели в състава. Част от момчетата тренираме в София, останалите тук и в процеса на игра се стиковаме. За нас това е голям успех, записахме четири победи с голова разлика. След завършване на гимназия много от момчетата спират да тренират, защото стават студенти или по други причини, и мъжкият отбор всяка година се попълва от млади състезатели”, бе коментарът на капитана на „Черноморец” Виктор Арсенов.

За турнира Петър Йонов разчита само на три момчета в мъжка възраст. Това са студентите Ивайло Стоянов и Георги Ненов, които учат в София, и световният шампион по математика Константин Гаров, който е студент в Кеймбридж. Другите състезатели в тази възраст са Павел Ангелов и Белослав Желязков. Първият пропусна надпреварата заради служебни ангажименти, а Желязков е с контузия и не взе участие в мачовете на „Парк Арена ОЗК”.

Голямата изненада в турнира беше отпадането на големите фаворити от столицата „Локомотив НН” и ЦСКА, които останаха извън призовата тройка. В малкия финал „Локо” беше победен със 7:6 от „Черно море”, който взе бронза.

Призьорите бяха наградени от кмета на Община Бургас – Димитър Николов, президента на БФВТ Петър Петров и народния представител Галя Желязкова. На финалния мач присъстваха общински съветници, сред които шефът на Комисията по спорт към ОбС – Бургас – Калчо Белов, Антон Берданков и началник отдел Спорт Веселина Деведжиева.

Съставът на „Черноморец”: Георги Ненов /Михаил Колев/, Иван Синицин, Димитър Данов, Георги Митев, Калоян Димитров, Стоян Вангелов, Никита Степанов, Мартин Гаров, Ивайло Стоянов, Виктор Узунов, Константин Гаров, Виктор Арсенов.

Черноморец – Черно море 10:6

Локомотив НН – Славия – Мачът не се доигра след отказване на „белите”, които напуснаха басейна 1:22 секунди преди края при резултат 11:3

Черно море – Нептун 20:5

КПС Варна – Тича 14:5

ЦСКА – Черноморец 7:10

Локомотив НН – Аква Спорт 10:10

МАЧ ЗА 3-4 МЯСТО – Локомотив НН – Черно море 6:7

МАЧ ЗА 1-2 МЯСТО – Черноморец – КПС Варна 1:7