Състезателите на ФА „В. Етрополски“ спечелиха престижни награди

Състезателите на Фехтовална академия „В. Етрополски“ спечелиха престижни награди по време на последния турнир от календара на Българска федерация по фехтовка за деца до 11, 13 и 15 години. Той се проведе на 11 и 12 май във Варна и събра най-добрите осем състезатели във всяка възраст и оръжие.

Академията бе представена в надпреварата от Габриела Георгиева – „Маркели“, Кристина Бандрамалиева, Даниела Петкова, Михаела Николова, Кристина Миланова, Никола Миланов, Виктор Китенов и Боян Димитров – „Корсар“.

С най-добро класиране се отличи Никола Миланов, спечелвайки златото при момчетата до 11 години. С това постижение той зае челното място в крайната ранглиста и спечели и „Купа България“. При момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева от Фехтовален клуб „Маркели“ – Карнобат спечели исторически за клуба сребърен медал. С бронзови отличия са  Михаела Николова до 15 г. и Виктор Китенов до 13г. На пето място остана Кристина Миланова до 15 г., шеста е Кристина Бандрамалиева до 13 г. Поради получена контузия на осмо място до 13 г. остана Боян Димитров.