България пречупи еврошампиона Сърбия и е на полуфинал на олимпийската квалификация

Снимка: bgvolleyball.com

Българският национален отбор по волейбол се класира за полуфиналите на олимпийската квалификация в Берлин. Тимът на Силвано Пранди надделя с 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13) над европейския шампион Сърбия и ще спори на полуфиналите  с домакина Германия или Словения, съобщава Блиц.

България влезе в двубоя с „плавите“ след две победи 3:2 срещу Франция и 3:0 срещу Холандия и се нуждаеше от спечелване на два гейма, за да достигнат до елиминациите. И отборът ни успя не само да ги спечели, но и да победи европейския шампион.

Така България зае първото място в групата и чака съперника си. С кого ще играем зависи най-вече от Словения. Ако те загубят от Чехия, то ще се изправят срещу „лъвовете“ в полуфиналите. Ако обаче надделеят срещу аутсайдера, тогава ще заемат първото място и ще срещнат Франция. А България ще се изправи срещу домакина Германия. Полуфиналите ще се играят в четвъртък (9 януари).