Бургаският клуб „Елена Тийм“ стана отборен шампион на „ПИСТА БУРГАС 2018“

На 12 и 13 май се проведе състезанието „Писта Бургас“ – първия кръг от Националния шампионат на затворен маршрут, в който взеха участие 40 автомобила, разделени в три серии -Спорт, Туринг и Макси.

Бургаският клуб „ЕЛЕНА ТИЙМ“ спечели отборната купа след класациите на своите пилоти в различните серии.

В серия Спорт – Първи в клас НС4 и Първо място в Генералното, се класира Александър Димитров с Honda Civic 1,6.

Първо място в същата серия, в клас RC4, спечели Мариян Стоянов, също с Honda Civic 1,6.

В едномарковия шампионат “Купа ‘Лада“’ първо и второ място заеха пилотите на АСК “Елена Тийм“ – Слави Рупчев и Гинчо Пачев – и двамата с Лада 2105, а в серия Макси на трето място се класира пилотът Симеон Кандаров с Ford Escort.

Легендата на българския автомобилен спорт Стоян Апостолов спечели второ място в серия Туринг с Honda Civic 2,0. Тази година той чества 70-годишен юбилей, като близо петдесет от тях е отдал на автомобилния спорт.